Úvod

3. července 2008 v 10:18 | Eliška
Kůň není jen věc. Je to živá, neustále pulzující duše, která ke svému bytí nepotřebuje jen základní životní potřeby, ale mnohem víc potřebuje volnost, lásku a porozumění.
Kůň symbolizuje volnost, krásu, půvab, dokonalou strukturu života. Ten kdo se dokonale vcítí do duše koně, ví co může a co ne. Rychlostí se mu nevyrovná žádný člověk, ale rozumem ano.
Jejich krása se dá přirovnat k pálícímu slunci, které pro nás vytrvale svítí den co den. Kůň se vždy snaží udělat své pány šťastné a nikdy nemá na mysli zlo. Všechno, co kůň dělá, má příčinu.
Proč pohazuje hlavou? Možná přikyvuje a možná ho jen něco trápí nebo bolí. Proč vždy radostně řehtá, když přijdu jako přítel, nebo se bázlivě schovává v koutě stáje? Na tyto věci existuje jediná odpověď. A to skutečnost, že kůň je živá bytost. Jeho myšlení je často nad naše síly, ale ti, co se podívají do hlubokých koňských očí, ti, co se snaží pochopit koně a jeho vlastnosti, ti mohou vidět celou jednoduchou krásu jeho života, kterou není nic jiného než láska, stejně k lidem jako ke koním.
Jen ten, kdo rozumí řeči těla svého koně a ten, kdo jako jezdec vystupuje pokojně a rozhodně, může ve svém koni najít partnera ochotného podat dobrý výkon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama